Eskişehir Odunpazarı Serpme Kahvaltı mız , Kasr-I Nur

Eskişehir Odunpazarı nda Kasr-ı Nur Kahvaltı Evimiz Osmanlı mimari dokusu korunarak 7nci yılında en uğrak mekan olmaya devam ediyor. Hafta sonlarının vazgeçilmez aile kahvaltılarına ev sahipliği yapmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Siz misafirlerimize Eskişehir Odunpazarı nda kahvaltınızı yaparken mutlu ve güzel vakit geçirmeniz için elimizden geleni yapıyoruz.

Serpme Kahvaltı mızın içeriğinde kendi ev yapımı reçellerimiz bulunmaktadır, Özel Dövme sucuğumuz ve isteğinize göre hazırladığımız sade yada peynirli yumurtalarımız bakır sahanlarda sunulmaktadır. Roka Maydanoz yeşillikler, domates, ve sigara böreği ile takviye ettiğimiz Serpme Kahvaltımız da gününe ve mevsimine göre patates salatası, patates veya sebze kızartması verilmektedir.  Diğer Özel tariflerimiz için sizleri Kahvaltı ya bekliyoruz 🙂

Eskişehir Odunpazarı Serpme Kahvaltı

Eskişehir Odunpazarı Serpme Kahvaltı

 

Dövme Sucuk, Serpme Kahvaltı

Özel yapım dövme sucuk ve Soba üzerinde ekmek

Eskişeihr Odunpazarı Serpme Kahvaltı

Eskişehir Odunpazarı Serpme Kahvaltı

Kasr-I Nur Kahvaltı Evi Sosyal ve Kültürel içerik Paylaşım portalı YönBilgi.com’ da.

Yönbilgi Eskişehir Odunpazarı’ndaki Kasr-Nur Kültürel Yemek ve Kahvaltı Evi’ni ziyaret etti.

Haberi yonbilgi.com sayfasında okumak için tıklayın.

Kasr-ı Nur

Yönbilgi kültürgez tanıtımlarına Eskişehir Odunpazarı’ndaki Kasr-ı Nur adlı kültürel yemek ve kahvaltı evi ile devam etti. Anadolu kültürünü yansıtacak şekilde tasarlanmış ve ‘‘Nur’un Köşkü’’ anlamına gelen bu güzel mekanı Nurşen Hanım 7 yıldır işletiyor. Odunpazarındaki ilk kültürel evlerden biri olan ve kahvaltısı ile meşhur olan Kasr-ı Nur’u farklı kılan ise sunulan ürünlerin doğal olması. Sadece kahvaltı değil öğle ve akşam yemeği de sunulan bu mekanda sorpa kuzu gerdanından yapılan Eskişehir çorbasından, tarhana çorbasına, keşli cevizli erişte makarnadan, mercimekli kıymalı mantıya ve gözlemeye kadar birçok seçenek mevcut. Ayrıca İzmir’in Dibek kahvesi ve Giritten gelen damla sakızlı kahvenin tadı da Kasr-ı Nur’da bir başka. Aynı zamanda ünlülerin de uğrak yeri Kasr-ı Nur. Bu kültürel mekana Kütahya’dan kahvaltıya gelen Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Erkan Baysal ve öğrenci arkadaşları da fotoğraflarımızda yer aldı.

Kasr- Nur’a Ankara’dan gelen TRT Sanatçısı Yavuz Şanlı Bey sazı ile türkülere eşlik ederken, ses sanatçısı Ümit Akan Bey’de sesiyle kulakların pasını sildi.

Kasr-ı Nur Kültürel Yemek ve Kahvaltı Evi tanıtımımızda yer verdiğimiz 61 fotoğrafı inceleyebilir Yavuz Bey ve Ümit Bey’in videolarını izleyebilirsiniz.

Kasr-I Nur Marka Tescili

“Kasr-I Nur”Kafe Restorant yalnızca Eskişehir Odunpazarı semtinde hizmet vermekte olup başka şubesi bulunmamaktadır, Kasr-I Nur isim kullanım hakkı belgemizde görüleceği üzere 2023 tarihine kadar işletme sahibinde bulunmaktadır. MaArka Tescili

Ertuğrul Sağlam Veda Kahvaltısı

Eskişehir Spor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam son gününde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Veda Kahvaltısında Odunpazarı  Kasr-I Nur’da bir araya geldi.

Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam , Menajer Özgür Tulun ve Yönetim kurulu üye ve eşleri ile birlikte veda kahvaltısı

Ertuğrul Sağlam

Hatıra Fotoğrafımız

 

Serpme Köy Kahvaltısı

Eskişehir Odunpazarın da Serpme Köy Kahvaltısı 205 yıllık konağımızda siz misafirlerimize sunulmaktadır, Ev Yapımı reçelleri ve özel peynir ve zeytinleri ile Odunpazarı’na ilham veren Serpme Köy Kahvaltısı , bir çok ünlü oyuncu ve sanatçımızın da tercihidir.

Ege yöresi peynirleri , Akdeniz Zeytinleri ,tamamen el yapımı çeşitli reçelleri, özel karışım köy tereyağı ile ailenizle birlikte sıcak bir ortamda Serpme Köy Kahvaltısı yapabilirsiniz, Sobanız da bakır demlikte çayınızı demlerken ekmeğinizi de kızartabilirsiniz.

kahvalti